Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chenopodium vulvaria L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chenopodium (loboda (Hr), Nikolić, T., 201912707, gusja noga (Hr), Šulek, B., 18791256, loboda (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 220 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anserina foetida Montand., sinonim (s) , Atriplex vulvaria (L.) Crantz., sinonim (s) , Chenopodium foetidum Lam., sinonim (s), Lam., Fl. Franç. 3. 1779. , Chenopodium olidum Curtis, sinonim (s), Fl. Londin. 6: t.20 (1791)

Common names: smrdljiva loboda (Hr), Nikolić, T., 201912707, loboda pasja (Hr), Šulek, B., 18791256, loboda smrdulja (Hr), Šulek, B., 18791256, smrdeća loboda (Hr), Hirc, D., 1907666, smrdeće zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, smrdljiva loboda (Hr), Domac, R., 19944, smrduša (Hr), Šulek, B., 18791256, šćirica gladka (Hr), Šulek, B., 18791256, šisanc (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.