Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chimaphila umbellata (L.) W. P. C. Barton

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Pyrolaceae (kruščice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chimaphila (zelenčić (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Veg. Mat. U.S. 1: 17 (1817)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Paul Crillon Barton

Synonyms: Chimaphila corymbosa Pursh, sinonim (s), Fl. Amer. Sept. 1: 300 (1814) , Pyrola umbellata L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 396 (1753)

Common names: štitasti zelenčić (Hr), Nikolić, T., 201912707, štitasta kruščica (Hr), Pahlow, M., 19897748, štitasti zelenčić (Hr), Pahlow, M., 19897748, zelenčić (Hr), Kušan, F., 19562137

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.