Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chrysanthemum segetum L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chrysanthemum (jesenak (Hr), Nikolić, T., 201912707, krijesnica (Hr), Horvatić, S., 19541819, ravan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 889 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Glebionis segetum (L.) Fourr., sinonim (s), Ann. Soc. Linn. Lyon, ser. 2 17: 90. 1869

Common names: sjetveni jesenak (Hr), Nikolić, T., 201912707, ravan žuti (Hr), Šulek, B., 18791256, sjetveni ravan (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.