Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cicendia filiformis (L.) Delarbre

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Gentianaceae (sirištare (Hr), Horvatić, S., 19541819, vladisaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vladisnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Cicendia (gorčica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Fl. Auvergne ed. 2 29 (1800)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Antoine,Antoine Delarbre,De l'Arbre

Synonyms: Gentiana filiformis L.., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 231 (1753)

Common names: nitasta gorčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorčica (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.