Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cicer arietinum L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cicer (slanutak (Hr), Nikolić, T., 201912707, slanutak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 738 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cicer arietinum L. var sativum Beck., sinonim (s) , Cicer arietinum ssp. eurasiaticum Popova, sinonim (s) , Cicer grossum Salisb., sinonim (s), Prodromus stirpium in horto ad Chapel Allerton vigentium 340. 1796. , Cicer physodes Rchb., sinonim (s), Flora Germanica Excursoria 532. 1832. , Cicer sativum Schkuhr, sinonim (s), Handb. (Schkuhr) 33: 367, pl. 202. , Cicer sintenisii Bornm., sinonim (s), Repertorium Specierum Novarum Regni Vegetabilis 50: 138. 1941. , Ononis crotalarioides M. E. Jones, sinonim (s), Contributions to Western Botany 15: 138–139. 1929. (6 Jun 1929)

Common names: obični slanutak (Hr), Nikolić, T., 201912707, catrica (Hr), Hirc, D., 1912673, cicerica (Hr), Haračić, A., 1894783, čic (Hr), Hirc, D., 1912673, čičak grah (Hr), Šulek, B., 18791256, čiček (Hr), Šulek, B., 18791256, čičevarda koriena (Hr), Šulek, B., 18791256, grah bieli (Hr), Šulek, B., 18791256, grah bieli slani (Hr), Šulek, B., 18791256, grah slani (Hr), Šulek, B., 18791256, grah slanutak (Hr), Šulek, B., 18791256, nahud (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, slani grah (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, slanica (Hr), Šulek, B., 18791256, slanić (Hr), Šulek, B., 18791256, slanutak (Hr), Domac, R., 19944, slanutak rumenkasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, slipi grah (Hr), Šulek, B., 18791256, zečak divji (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.