Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cicerbita alpina (L.) Wallr.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Cicerbita (mliječ (Hr), Nikolić, T., 201912707, mliječ (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sched. Crit. 434 (1822)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl(Karl) Friedrich Wilhelm Wallroth

Synonyms: Lactuca alpina (L.) A. Gray, sinonim (s), Syn. Fl. N. Amer. 1(2): 444. 1884 , Lactuca alpina Beck, sinonim (s) , Mulgedium alpinum (L.) Less., sinonim (s), Syn. Gen. Compos.: 148 (1832) , Sonchus alpinus L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 794 (1753) , Sonchus coeruleus Sm., sinonim (s), Fl. Britt. 2: 815 (1804)

Common names: ljubičasti mliječ (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubičasti mliječ (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.