Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lilium martagon L. ssp. cattaniae (Vis.) Degen

Order: Liliales Perleb

Family: Liliaceae (lierovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lukovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljani (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Lilium (ljiljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, lijer (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Flora Velebitica I:619 (1936)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lilium cattaniae (Vis.) Vis., sinonim (s), Mem. Reale Ist. Veneto Sci. 16: 64 (1871)

Common names: ljiljan Katanijeve (Hr), Šilić, Č., 19841013, tamnogrimizni ljiljan (Hr), Forenbacher, S., 199050

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.