Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cichorium endivia L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Cichorium (vodopija (Hr), Nikolić, T., 201912707, vodopija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 813 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cichorium endivia ssp. sativum Cout., sinonim (s), Fl. Portugal: 662. 1913

Common names: zimska vodopija (Hr), Nikolić, T., 201912707, andibia (Hr), Šulek, B., 18791256, andivija (Hr), Šulek, B., 18791256, cihora (Hr), Šulek, B., 18791256, čihora rezanica (Hr), Šulek, B., 18791256, čikorija (Hr), Haračić, A., 1894783, endibija (Hr), Šulek, B., 18791256, endivija (Hr), Šulek, B., 18791256, indivija (Hr), Šulek, B., 18791256, picola (Hr), Šulek, B., 18791256, štrbka (Hr), Šulek, B., 18791256, vrtna žutinica (Hr), Kušan, F., 19562137, zimska vodopija (Hr), Domac, R., 19944, žutenica vrtlena (Hr), Šulek, B., 18791256, žutinica (Hr), Šulek, B., 18791256, žutinica pitoma (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.