Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cichorium intybus L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Cichorium (vodopija (Hr), Nikolić, T., 201912707, vodopija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 813 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cichorium balearicum Porta, sinonim (s), Porta in Nuovo Giorn. Bot. Ital. 19. 1887. , Cichorium glabratum C. Presl, sinonim (s), C. Presl, Fl. Sicul. 1826. , Cichorium glaucum Hoffmanns. & Link, sinonim (s), Hoffmanns. & Link, Fl. Portug. 2. 1825. , Cichorium hirsutum Gren., sinonim (s), Gren. in Acad. Sci. Besançon, Séance Publique 1838. 1838. , Cichorium intybus f. sativum (DC.) Bisch., sinonim (s), Bisch., Beitr. Fl. Deutschl. 1851. , Cichorium intybus ssp. balearicum (Porta) Gand., sinonim (s), Nov. Consp. Fl. Eur.: 314. 1910 , Cichorium intybus ssp. foliosum (Hegi) Janch., sinonim (s), Phyton (Horn) 8: 240. 1959 , Cichorium intybus ssp. glabratum (C. Presl) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 413. 1882 , Cichorium intybus ssp. glaucum (Hoffmanns. & Link) Tzvelev, sinonim (s), Komarov, Fl. SSSR 29: 17. 1964 , Cichorium intybus ssp. sativum (DC.) Janch., sinonim (s), Phyton (Horn) 8: 239. 1959 , Cichorium intybus var. foliosum Hegi, sinonim (s), Hegi, Ill. Fl. Mitt.-Eur. 6. 1928. , Cichorium intybus var. sativum DC., sinonim (s), DC. in Lamarck & Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 4. 1805.

Common names: divlja vodopija (Hr), Nikolić, T., 201912707, cikorija (Hr), Šulek, B., 18791256, cilkorija (Hr), Šulek, B., 18791256, cukorija (Hr), Šulek, B., 18791256, divlja vodopija (Hr), Domac, R., 19944, indivija (Hr), Šulek, B., 18791256, jandrašica (Hr), Šulek, B., 18791256, jandraška (Hr), Šulek, B., 18791256, jandrešica (Hr), Šulek, B., 18791256, kažiput (Hr), Pahlow, M., 19897748, konjogriz (Hr), Šulek, B., 18791256, konjska trava (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, loćika divja (Hr), Šulek, B., 18791256, matrca (Hr), Šulek, B., 18791256, modar cviet (Hr), Šulek, B., 18791256, modrica (Hr), Šulek, B., 18791256, peter (Hr), Šulek, B., 18791256, radič (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, radić divji (Hr), Šulek, B., 18791256, rdubovina (Hr), Šulek, B., 18791256, šurlin (Hr), Šulek, B., 18791256, uzlika (Hr), Šulek, B., 18791256, vodopija (Hr), Forenbacher, S., 19985836, vodoplav (Hr), Pahlow, M., 19897748, vuzlika (Hr), Domac, R., 19944, zaltenica (Hr), Haračić, A., 1894783, zubica (Hr), Šulek, B., 18791256, zutenica (Hr), Šulek, B., 18791256, želtenica (Hr), Šulek, B., 18791256, ženetrga (Hr), Šulek, B., 18791256, žućenica (Hr), Šulek, B., 18791256, žutenica (Hr), Šulek, B., 18791256, žutinica (Hr), Šulek, B., 18791256, žutjenica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.