Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lindernia dubia (L.) Pennell

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Lindernia (ljubor (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubor (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Scroph. E. Temp. N. Amer. 141 (1935)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Francis Whittier Pennell

Synonyms: Ilysanthes attenuata (Muhl. ex Elliott) Small, sinonim (s) , Ilysanthes gratioloides (L.) Benth., sinonim (s) , Lindernia gratioloides J.Lloyd, sinonim (s)

Common names: dvojbeni ljubor (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.