Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cirsium canum (L.) All.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cirsium (osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, litavac (Hr), Šulek, B., 18791256, osjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Pedem. 1: 151 (1785)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carlo Allioni

Synonyms: Carduus canus L., bazionim (baz.), L., Mant. Pl. 1767. , Cirsium biebersteinii Kharadze, sinonim (s), Kharadze in Zametki Sist. Geogr. Rast. 23. 1963. , Cirsium bulbosum Schur, sinonim (s) , Cirsium canum ssp. subtymphaeum (Hayek) Rech. f., sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 38: 341. 1935 , Cirsium canum var. subtymphaeum Hayek, sinonim (s), Hayek in Österr. Bot. Z. 70. 1921. , Cirsium pseudopannonicum Schur, sinonim (s) , Cnicus canus Waldst., sinonim (s) , Cnicus serratuloides Baumg., sinonim (s) , Cnicus tuberosus Jacq., sinonim (s)

Common names: sivi osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, siedi osjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sivi osjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.