Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cirsium eriophorum (L.) Scop.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cirsium (osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, litavac (Hr), Šulek, B., 18791256, osjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Carn. ed. 2, 2: 130 (1772)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Synonyms: Carduus eriophorus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Cirsium chodatii Barb.-Gamp., sinonim (s), Barb.-Gamp. in Bull. Soc. Bot. Genève 12. 1921. , Cirsium dinaricum Vandas, sinonim (s), Vandas, Dalši Přísp. Pozn. Kvĕt. Bos. Herceg. 1892. , Cirsium eriophorum ssp. britannicum Petr., sinonim (s), Biblioth. Bot. 78: 30. 1912 , Cirsium eriophorum ssp. chodatii (Barb.-Gamp.) Rivas Mart. & al., sinonim (s), Veg. Picos Europa: 262. 1984 , Cirsium eriophorum ssp. dinaricum (Vandas) Petr., sinonim (s), Biblioth. Bot. 78: 15. 1912 , Cirsium eriophorum ssp. velenovskyi (Vandas) Petr., sinonim (s), Biblioth. Bot. 78: 15. 1912 , Cirsium eriophorum ssp. vulgare Petr., sinonim (s), Biblioth. Bot. 78: 15. 1912 , Cirsium oviforme Gand., sinonim (s), Gand., Fl. Lyon. 1875. , Cirsium proponticum Griseb., sinonim (s), Roth, Spic. Fl. Rumel. 2. 1846. , Cirsium vandasii Petr., sinonim (s), Petr. in Österr. Bot. Z. 60. 1910. , Cirsium velenovskyi Vandas, sinonim (s), Vandas in Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss. Prag, Math.-Naturwiss. Cl. 1890(1). 1890. , Cnicus eriophorus (L.) Roth, sinonim (s), Roth, Tent. Fl. Germ. 1. 1788. , Cnicus eriophorus Baumg., sinonim (s) , Cnicus vulgare Petr., inclusive (incl.)

Common names: vunenasti osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, vunasti osjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vunenasti osjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.