Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cirsium heterophyllum (L.) Hill

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cirsium (osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, litavac (Hr), Šulek, B., 18791256, osjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Kew. 64 (1768)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. John Hill

Synonyms: Carduus helenioides auct. non L., sinonim (s) , Carduus heterophyllus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Cirsium helenioides auct. non (L.) Hill., sinonim (s) , Cirsium heterophyllum (L.) Hill., sinonim (s), Hort. Kew.: 64. 1768 , Cnicus heterophyllus (L.) Retz., sinonim (s), Retz., Fl. Scand. Prodr., ed. 2. 1795. , Cnicus heterophyllus Waldst., sinonim (s)

Common names: raznolistni osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, raznolistni osjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.