Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cirsium palustre (L.) Scop.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cirsium (osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, litavac (Hr), Šulek, B., 18791256, osjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Carn. ed 2,2: 128 (1772)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Synonyms: Carduus crispus Pett., sinonim (s) , Carduus palustris L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Cirsium horridum (Posp.) Trotter (non Fisch.), sinonim (s), Nuovo Giorn. Bot. Ital., ser. 2, 18: 256. 1911 , Cirsium palustre Alsch., sinonim (s) , Cirsium palustre f. horridum Posp., sinonim (s), Posp., Fl. Oesterr. Küstenl. 2. 1899. , Cnicus palustris (L.) Willd., sinonim (s), Willd., Fl. Berol. Prodr. 1787. , Cnicus palustris Waldst., sinonim (s) , Onotrophe palustris Cass., sinonim (s)

Common names: močvarni osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, kitasti osjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, močvarni osjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.