Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Achillea millefolium L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Achillea (stolisnik (Hr), Nikolić, T., 201912707, hajdučka trava (Hr), Horvatić, S., 19541819, jezičac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, stolisnik (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 899 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Achillea compacta Lam., sinonim (s), Lam., Encycl. 1. 1783. , Achillea magna L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2. 1763. , Achillea millefolium ssp. balearica Sennen, sinonim (s), Bol. Soc. Ibér. Ci. Nat. 27: 215. 1929 , Achillea millefolium ssp. compacta (Lam.) Bonnier & Layens, sinonim (s), Tabl. Syn. Pl. Vasc. France: 169. 1894 , Achillea nabelekii Heimerl, sinonim (s), Heimerl in Publ. Fac. Sci. Univ. Masaryk 52. 1925. , Achillea submillefolium Klokov & Krytzka, sinonim (s), Klokov & Krytzka in Sytin, Tysjacelistniki. 1984.

Common names: obični stolisnik (Hr), Nikolić, T., 201912707, armanj (Hr), Šulek, B., 18791256, božje drvce (Hr), Šulek, B., 18791256, hajdučica (Hr), Pahlow, M., 19897748, hajdučka trava (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, hiljadarka (Hr), Pahlow, M., 19897748, hrb (Hr), Šulek, B., 18791256, jezičec (Hr), Šulek, B., 18791256, jezičec puranski (Hr), Šulek, B., 18791256, jutrocel (Hr), Šulek, B., 18791256, kačak (Hr), Šulek, B., 18791256, koromačić (Hr), Šulek, B., 18791256, kostenica (Hr), Šulek, B., 18791256, kostrešica (Hr), Šulek, B., 18791256, kostretica (Hr), Šulek, B., 18791256, koštenica (Hr), Šulek, B., 18791256, kunica (Hr), Šulek, B., 18791256, kunji rep (Hr), Šulek, B., 18791256, malankovica (Hr), Šulek, B., 18791256, mekušica (Hr), Šulek, B., 18791256, mrmanj (Hr), Šulek, B., 18791256, mrmonj (Hr), Šulek, B., 18791256, obični stolisnik (Hr), Domac, R., 19944, rebrac (Hr), Šulek, B., 18791256, reza (Hr), Šulek, B., 18791256, rman (Hr), Šulek, B., 18791256, rmanj (Hr), Šulek, B., 18791256, sporiš (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, sporiš vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, stolika (Hr), Šulek, B., 18791256, stoliska (Hr), Šulek, B., 18791256, stolisnik (Hr), Pahlow, M., 19897748, stolist (Hr), Šulek, B., 18791256, stolista (Hr), Šulek, B., 18791256, stolistac (Hr), Šulek, B., 18791256, stolistni jezičac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, tučija trava (Hr), Šulek, B., 18791256, zavrelec (Hr), Šulek, B., 18791256, zevrelčec (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.