Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cirsium tuberosum (L.) All.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cirsium (osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, litavac (Hr), Šulek, B., 18791256, osjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Pedem. 1: 151 (1785)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carlo Allioni

Synonyms: Carduus bulbosus Clus., sinonim (s) , Carduus bulbosus Lam., sinonim (s), Lam., Encycl. 1. 1785. , Carduus tuberosus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Carduus tuberosus Pollini, sinonim (s) , Cirsium bulbosum (Lam.) DC., sinonim (s), DC. in Lamarck & Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 4. 1805. , Cirsium tuberosum ssp. bulbosum (Lam.) Sudre, sinonim (s), Fl. Toulous.: 117. 1907 , Cnicus spurius Hoffm., sinonim (s) , Cnicus tuberosus (L.) Roth, sinonim (s), Roth, Tent. Fl. Germ. 1. 1788. , Cnicus tuberosus Waldst., sinonim (s)

Common names: gomoljasti osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, gomoljasti osjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.