Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Clinopodium vulgare L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Clinopodium (talac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bukvica (Hr), Šulek, B., 18791256, talac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 587 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Acinos vulgaris (L.) Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 2. 1806. , Calamintha clinopodium Spenn., sinonim (s), Handb. Angew. Bot. 2. 1835. , Calamintha vulgaris (L.) Druce, sinonim (s), Ann. Scott. Nat. Hist. 1906. 1906. , Calamintha vulgaris (L.) Halácsy non Clairv., sinonim (s) , Melissa clinopodium Benth., sinonim (s), Labiat. Gen. Spec. 1834. , Melissa vulgaris (L.) Trevis., sinonim (s), Prosp. Fl. Eugan. 1842. , Satureja clinopodium (Spenner) Caruel, sinonim (s), Parlatore, Fl. Ital. 6: 135. 1884 , Satureja clinopodium L., sinonim (s) , Satureja vulgaris (L.) Bég., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Italia 3. 1903. , Satureja vulgaris (L.) Fritsch, sinonim (s), Excursionsfl. Oesterreich: 477 (1897) , Satureja vulgaris ssp. euclinopodium Maire in Jahan. et Maire, sinonim (s)

Common names: obični talac (Hr), Nikolić, T., 201912707, čepac (Hr), Šulek, B., 18791256, čepčić (Hr), Šulek, B., 18791256, čepić (Hr), 18471006, pahuljasti talac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, talac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.