Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centaurea phrygia L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Centaurea (zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrulja (Hr), Šulek, B., 18791256, različak (Hr), Horvatić, S., 19541819, tartorina (Hr), Šulek, B., 18791256, zečice (Hr), Šulek, B., 18791256, zečina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 1 910 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Centaurea austriaca Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 3. 1803. , Centaurea conglomerata C. A. Mey., sinonim (s), C. A. Mey. in Beitr. Pflanzenk. Russ. Reiches 5. 1848. , Centaurea elatior ( Gaud. ) Hayek, sinonim (s), Denkschr. Akad. Wiss. Wien, Math.-Nat. lxx. (Cent.-Art. Osterr.-Ung. 153)737 (1901). , Centaurea phrygia L. ssp. phrygia var. elatior Gaudin, sinonim (s) , Centaurea phrygia ssp. austriaca (Willd.) Gugler, sinonim (s), Mitt. Bayer. Bot. Ges. 1: 408. 1904 , Jacea phrygia (L.) Soják, sinonim (s), Soják in Čas. Nár. Muz., Odd. Přír. 140. 1972.

Common names: frigijska zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.