Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Colutea arborescens L. ssp. gallica Browicz

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Colutea (pucalina (Hr), Nikolić, T., 201912707, pucalina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Monogr. Bot. (Warszawa) 14: 128 (1963)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Colutea brevialata Lange, sinonim (s), Lange, Ind. Sem. Horto Haun. 1861. 1861.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.