Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Amaranthus spinosus L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Amaranthaceae (ščirovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, šćirovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Amaranthus (šćir (Hr), Nikolić, T., 201912707, sneljek (Hr), Šulek, B., 18791256, šćir (Hr), Domac, R., 19944, šćirenica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Species Plantarum 2: 991. 1753.

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Galliaria spinosa (L.) Nieuwl., sinonim (s), American Midland Naturalist 3(9): 278. 1914.

Common names: bodljikavi šćir (Hr), Nikolić, T., 201912707, dorniger Fuchsschwanz (De), Anonymus, 20047700, Malabarspinat (De), Anonymus, 20047700, edlebur (En), Anonymus, 20047700, soldier-weed (En), Anonymus, 20087699, spiny amaranth (En), Anonymus, 20087699, spiny pigweed (En), Anonymus, 20087699, thorny amaranth (En), Anonymus, 20087699, bledo espinoso (Es), Anonymus, 20047700, espinaca de Malabar (Es), Anonymus, 20047700, épinard cochon (Fr), Anonymus, 20047700, épinard malabre (Fr), Anonymus, 20047700, bredo-bravo (Pt), Anonymus, 20047700, bredo-de-espinho (Pt), Anonymus, 20047700, caruru-bravo (Pt), Anonymus, 20047700, carurú-de-espinho (Pt), Anonymus, 20047700

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.