Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Commelina benghalensis L.

Order: Commeliniales Mirb. ex Bercht. et J. Presl

Family: Commelinaceae (puzavci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Commelina (puzavac (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Species Plantarum 1: 41. 1753.

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Commelina cavaleriei H. Lév., sinonim (s), Mémoires de la Société des Sciences Naturelles de Cherbourg 35: 387. 1906.

Common names: bengalski puzavac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kanchura (?), Anonymus, 20047700, fan bao cao (Ch), Anonymus, 20087699, Benghal dayflower (En), Anonymus, 20047700, Indian dayflower (En), Anonymus, 20047700, tropical spiderwort (En), Anonymus, 20087699, wandering-Jew (En), Anonymus, 20047700, trapoeraba (Pt), Anonymus, 20047700

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.