Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Eleusine coracana (L.) Gaertn.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Eleusine (proha (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: De Fructibus et Seminibus Plantarum. . . . 1: 8, pl. 1, f. 11. 1788[1788].

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joseph Gaertner

Synonyms: Cynodon coracanus (L.) Raspail, sinonim (s), Annales des Sciences Naturelles (Paris) 5: 303. 1825. , Cynosurus coracanus L., bazionim (baz.), L., Syst. Nat., ed. 10, 2. 1759. , Eleusine indica ssp. coracana (L.) Lye, sinonim (s), Lidia 4: 150. 1999. , Eleusine indica var. coracana (L.) Fiori, sinonim (s), Nuova Flora Analitica d'Italia 1: 114. 1923.

Common names: gusta proha (Hr), Nikolić, T., 201912707, African millet (En), Anonymus, 20087699, finger millet (En), Anonymus, 20087699, korakan (En), Anonymus, 20087699, ragi (En), Anonymus, 20087699

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.