Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Oryza sativa L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Oryza (riža (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Sp. pl. 1:333. 1753

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Oryza glutinosa Lour., sinonim (s), Fl. cochinch. 1:215. 1790

Common names: sjetvena riža (Hr), Nikolić, T., 201912707, Asian rice (En), Anonymus, 20047700, lowland rice (En), Anonymus, 20047700

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.