Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Conringia orientalis (L.) Dumort.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Conringia (guščarica (Hr), Nikolić, T., 201912707, guščarica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Belg. 123 (1827)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Barthélemy Charles Joseph Dumortier

Synonyms: Brassica orientalis L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Conringia perfoliata (Crantz) Link, sinonim (s), Link, Enum. Hort. Berol. Alt. 2. 1822. , Erysimum orientale (L.) Mill., sinonim (s), Mill., Gard. Dict., ed. 8. 1768.

Common names: istočnjačka guščarica (Hr), Nikolić, T., 201912707, čemin (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, guščarica ušikasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, istočnjačka guščarica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.