Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Convolvulus arvensis L.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Convolvulaceae (slakovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, slakovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, slakovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Convolvulus (slak (Hr), Nikolić, T., 201912707, slak (Hr), Domac, R., 19944, slavac (Hr), Šulek, B., 18791256, slavka (Hr), Šulek, B., 18791256, zlak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 158 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Convolvulus arvensis var. sagittifolius Turcz., sinonim (s)

Common names: poljski slak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodkastolistni slak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, brstanica (Hr), Šulek, B., 18791256, čador bieli (Hr), Šulek, B., 18791256, čadorčić bieli (Hr), Šulek, B., 18791256, dlak (Hr), Šulek, B., 18791256, fatačica (Hr), Šulek, B., 18791256, poljski slak (Hr), Domac, R., 19944, poponac (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, popunac (Hr), Šulek, B., 18791256, slačac (Hr), Šulek, B., 18791256, slačika (Hr), Šulek, B., 18791256, sladkofata (Hr), Šulek, B., 18791256, slak (Hr), 18471006, slak mali (Hr), Šulek, B., 18791256, slakovina (Hr), Šulek, B., 18791256, slakuč (Hr), Šulek, B., 18791256, slatak (Hr), Šulek, B., 18791256, slatkovina (Hr), 18471006, zdlak (Hr), Haračić, A., 1894783, zimolez (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zlak (Hr), Haračić, A., 1894783, željk (Hr), Hirc, D., 1906664

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.