Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cornus mas L.

Order: Cornales Link

Family: Cornaceae (drenovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, svibovače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, svibovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cornus (drijen (Hr), Nikolić, T., 201912707, drienak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, drijen (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 117 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cornus erythrocarpa St.-Lag., sinonim (s), Étude Fl., ed. 8. 1889. , Cornus flava Steud., sinonim (s), Nomencl. Bot. 1. 1821. , Cornus homerica Bubani, sinonim (s), Fl. Pyren. 2. 1899. , Cornus mas f. conica Jovan., sinonim (s), in Fl. SR Srbije 5. 1973. , Cornus mas f. macrocarpa Dippel, sinonim (s), Handb. Laubholzk. 3. 1893. , Cornus mas f. microcarpa Sanadze, sinonim (s), Trudy Tbilissk. Univ. 29a. 1946. , Cornus mas f. oxycarpa Jovan., sinonim (s), in Fl. SR Srbije 5. 1973. , Cornus mas f. pyriformis Sanadze, sinonim (s), Trudy Tbilissk. Univ. 29a. 1946. , Cornus mas var. oblongifolia Jovan., sinonim (s), in Fl. SR Srbije 5. 1973. , Cornus mascula L., sinonim (s), Syst. Nat. ed. 10 , 2. 1759. , Cornus nudiflora Dumort., sinonim (s), Fl. Belg. 1827. , Cornus praecox Stokes, sinonim (s), Bot. Mat. Med. 1. 1812. , Cornus vernalis Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton. 1796. , Eukrania mascula (L.) Merr., sinonim (s), Index Raf. 1949. , Macrocarpium mas (L.) Nakai, sinonim (s), Bot. Mag. (Tokyo) 23. 1909.

Common names: crveni drijen (Hr), Nikolić, T., 201912707, dren (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, drenek (Hr), Visiani, R., 18521686, drenić (Hr), Šulek, B., 18791256, drenovina (Hr), Šulek, B., 18791256, drenj (Hr), Grlić, Lj., 19845498, drenjina (Hr), Grlić, Lj., 19845498, drien (Hr), Šulek, B., 18791256, drienak crljeni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, drijen (Hr), Domac, R., 19944, drijenak (Hr), Grlić, Lj., 19845498, drinika (Hr), Šulek, B., 18791256, drinina (Hr), Šulek, B., 18791256, drinovina (Hr), Šulek, B., 18791256, drinja (Hr), Visiani, R., 18521686, drjen (Hr), Visiani, R., 18521686, drn (Hr), Šulek, B., 18791256, tvrdi drijen (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.