Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Coronilla emerus L. ssp. emeroides Boiss. et Spruner

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Coronilla (grašar (Hr), Nikolić, T., 201912707, grašar (Hr), Domac, R., 19944, krunica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zanovit (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Boiss., Diagn. Pl. Or. Nov. 2: 100 (1843)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Coronilla austriaca (Heimerl) Fritsch, sinonim (s), Fritsch in A. Kern., Sched. Fl. Exs. Austro-Hung. 1899. , Coronilla emeroides Boiss. et Spruner, sinonim (s), Boiss., Diagn. Pl. Orient. 2: 100. 1843 , Coronilla emerus ssp. emeroides (Boiss. et Spruner) Holmboe, sinonim (s), Bergens Mus. Skr., ser. 2 1(2): 111. 1914

Common names: grmoliki grašar (Hr), Domac, R., 19944, šibika žuta (Hr), Hirc, D., 1912673

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.