Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Corrigiola litoralis L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Corrigiola (krajanka (Hr), Nikolić, T., 201912707, krajanka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 271 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Corrigiola litoralis ssp. litoralis, sinonim (s)

Common names: obalna krajanka (Hr), Nikolić, T., 201912707, krajanka (Hr), Horvatić, S., 19541819, krajanka paštitkasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, obalna krajanka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.