Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Achillea ptarmica L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Achillea (stolisnik (Hr), Nikolić, T., 201912707, hajdučka trava (Hr), Horvatić, S., 19541819, jezičac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, stolisnik (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 898 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Achillea ircutiana Janka, sinonim (s) , Ptarmica integrifolia Gilib., sinonim (s) , Ptarmica vulgaris DC., nomen illegitimum (n. illeg.), DC., Prodr. 6. 1838.

Common names: močvarni stolisnik (Hr), Nikolić, T., 201912707, kihavica (Hr), Šulek, B., 18791256, kijavica (Hr), Šulek, B., 18791256, močvarni stolisnik (Hr), Domac, R., 19944, rebrac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, Sumpf-Schafgarbe (De), Wisskirchen, Rolf; Haeupler, H., 19985437, pehtranov rman (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.