Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Corylus avellana L.

Order: Fagales Engl.

Family: Corylaceae

Genus: Corylus (lijeska (Hr), Nikolić, T., 201912707, lijeska (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 998 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Corylus glandulosa (Godet) Godet, sinonim (s), Godet, Fl. Jura. 1853. , Corylus imeretica Kem.-Nath., sinonim (s), Zametki Sist. Geogr. Rast. 1: 11. 1934 , Corylus pontica K. Koch, sinonim (s), K. Koch in Linnaea 22. 1849.

Common names: obična lijeska (Hr), Nikolić, T., 201912707, jegra (Hr), Visiani, R., 18425573, jezgarica (Hr), Visiani, R., 18425573, lesjak (Hr), Šulek, B., 18791256, leščina (Hr), Šulek, B., 18791256, lijeska (Hr), Hirc, D., 190467, liska (Hr), Šulek, B., 18791256, lišnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, lješnik (Hr), Visiani, R., 18425573, ljščujak (Hr), Visiani, R., 18425573, ljškovo (Hr), Visiani, R., 18425573, obična leska (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, obična lijeska (Hr), Horvatić, S., 19541819, sivosmeđa lijeska (Hr), Domac, R., 19944, šumska lijeska (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, Haselstrauch (De), Anonymus, 19847744, cob-nut (En), Anonymus, 19847744, common hazelnut (En), Anonymus, 19847744, fibert (En), Anonymus, 19847744, noisetier (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.