Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis capillaris (L.) Wallr.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Linnaea 14: 657 (1841)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl(Karl) Friedrich Wilhelm Wallroth

Synonyms: Crepis agrestis Waldst. et Kit., sinonim (s) , Crepis agrestis Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 3. 1803. , Crepis gaditana Boiss., sinonim (s), Boiss., Voy. Bot. Espagne 2. 1845. , Crepis pinnatifida Waldst., sinonim (s) , Crepis virens L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2. 1763. , Crepis virens ssp. agrestis (Willd.) Rouy, sinonim (s), Fl. France 9: 229. 1905 , Crepis virens ssp. capillaris (L.) Cout., sinonim (s), Fl. Portugal: 677. 1913 , Lapsana capillaris L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: zeleni dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, zeleni dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.