Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis foetida L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 807 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Barkhausia foetida (L.) F. W. Schmidt, sinonim (s), F. W. Schmidt in Samml. Phys.-Ökon. Aufsätze 1. 1795. , Barkhausia foetida DC., sinonim (s) , Barkhausia zacinthia DC., sinonim (s), DC., Prodr. 7. 1838. , Crepis fallax Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 3. 1875. , Crepis foetida ssp. maritima (Boiss.) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(2): 860. 1931 , Crepis foetida ssp. radicata Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 458. 1879 , Crepis foetida ssp. vulgaris (Bisch.) Babc., sinonim (s), J. Bot. 76: 205. 1938 , Crepis foetida var. maritima Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 3. 1875. , Crepis foetida var. vulgaris Bisch., sinonim (s), Bisch., Beitr. Fl. Deutschl. 1851. , Crepis gracilis Lej., sinonim (s), Lej., Rev. Fl. Spa. 1825. , Crepis interrupta Sm., sinonim (s), Sm., Fl. Graec. Prodr. 2. 1813. , Crepis radicata Sm. (non Forssk.), sinonim (s), Fl. Graec. Prodr. 2: 139. 1813 , Crepis zacinthia (DC.) Nyman (non (L.) Loisel.), sinonim (s), Syll. Fl. Eur.: 49. 1854-1855 , Wibelia graveolens P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., nomen illegitimum (n. illeg.), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 3(1): 144 (1801)

Common names: smrdljivi dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, smrdljivi dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.