Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Achnatherum calamagrostis (L.) P. Beauv.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Achnatherum (hrapovača (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Agrost. 20, 146 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ambroise Marie François Joseph,Ambroise Marie François Joseph Palisot de,Ambroise Marie François Joseph Palisot de Beauvois,Beauvois,de Beauvois

Synonyms: Agrostis calamagrostis L., sinonim (s), L., Syst. Nat., ed. 10, 2. 1759. , Calamagrostis argentea DC., sinonim (s), DC. in Lamarck & Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 3. 1805. , Lasiagrostis calamagrostis (L.) Link, sinonim (s), Hort. Berol. 1: 99 , Stipa calamagrostis (L.) Wahlenb., sinonim (s), Wahlenb., Veg. Clim. Helv. Sept. 1813.

Common names: planinska hrapovača (Hr), Nikolić, T., 201912707, planinska hrapavica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.