Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis paludosa (L.) Moench

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Meth. 535 (1794)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Conrad Moench

Synonyms: Aracium paludosum (L.) Dulac, sinonim (s), Dulac, Fl. Hautes-Pyrénées. 1867. , Hieracium paludosum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Soyeria paludosa (L.) Godr., sinonim (s), Godr., Fl. Lorraine 2. 1843.

Common names: močvarni dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, močvarni dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.