Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis praemorsa (L.) Walther

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Giessen: 584. (1802)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Friedrich Ludwig Walther

Synonyms: Hieracium praemorsum L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 801 (1753)

Common names: mnogoglavičasti dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, grkljanka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mnogoglavičasti dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.