Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis pulchra L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 806 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Chondrilla pulchra Lam., sinonim (s) , Crepis hispanica Pau, sinonim (s), Pau, Not. Bot. Fl. Españ. 1. 1887. , Crepis lapsanifolia Rchb., sinonim (s) , Crepis pulcherrima Grossh., sinonim (s), Grossh. in Trudy Tiflissk. Bot. Sada, ser. 2 1. 1920. , Prenanthes hieracifolia Waldst., sinonim (s) , Prenanthes pulchra DC., sinonim (s) , Prenanthes viscosa Baumg., sinonim (s)

Common names: lijepi dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, lijepi dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.