Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis zacintha (L.) Loisel.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Gall.: 527 (1807)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jean Louis August(e) Loiseleur-Deslongchamps

Synonyms: Lapsana zacintha L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Zacintha verrucosa Gaertn., sinonim (s), Gaertn., Fruct. Sem. Pl. 2. 1791.

Common names: bradavičavi dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bradavičava žutenica (Hr), Domac, R., 19944, kurje oko (Hr), Šulek, B., 18791256, pustošna žutenica (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.