Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Acinos alpinus (L.) Moench

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Acinos (marulja (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Methodus 407 (1794)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Conrad Moench

Synonyms: Calamintha alpina (L.) Lam., sinonim (s), Fl. Franç. 2. 1779. , Clinopodium alpinum (L.) Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2: 515. 1891 , Satureja alpina (L.) Scheele, sinonim (s), Flora 26. 1843. , Thymus alpinus L., sinonim (s), Nyman], Sp. Pl. 1753.

Common names: planinska marulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljupka (Hr), Lakušić, R., 19826043, planinska gorska metvica (Hr), Domac, R., 19944, planinska marulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vričak (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.