Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crypsis aculeata (L.) Aiton

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Crypsis (trnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, trnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Kew. 1: 48 (1789)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Aiton

Synonyms: Schoenus aculeatus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: bodljasta trnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodljasta trnica (Hr), Domac, R., 19944, trnica (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.