Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cucubalus baccifer L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Cucubalus (gušavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 414 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Scribaea divarivata P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., nomen illegitimum (n. illeg.), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 2: 96 (1800) , Silene baccifera (L.) Roth, sinonim (s), Tent. Fl. Germ. 1: 192 (1788)

Common names: bobičasta gušavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bobičasta gušavica (Hr), Domac, R., 19944, gušavica (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.