Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cuscuta epithymum (L.) L.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Cuscutaceae (predenčanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, predenjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Cuscuta (vilinkosa (Hr), Nikolić, T., 201912707, kosa pelinova (Hr), Šulek, B., 18791256, kose (Hr), Šulek, B., 18791256, kose vilinje (Hr), Šulek, B., 18791256, kose vrh pelina i bosioka (Hr), Šulek, B., 18791256, poponac mali (Hr), Šulek, B., 18791256, popovac mali (Hr), Šulek, B., 18791256, popunac mali (Hr), Šulek, B., 18791256, predence (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, predence na bosioku (Hr), Šulek, B., 18791256, trava čela (Hr), Šulek, B., 18791256, vilina kosa (Hr), Domac, R., 19944, vilini vlasi (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasi od lana (Hr), Šulek, B., 18791256, vlaski rep (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasulja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Syst. Veg. ed. 13, 140 (1774)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cuscuta europaea var. epithymum L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 124 (1753)

Common names: timijanova vilinkosa (Hr), Nikolić, T., 201912707, cvit vlasulja (Hr), Šulek, B., 18791256, lasulja (Hr), Šulek, B., 18791256, Marijini vlasi (Hr), Haračić, A., 1894783, poponač (Hr), 18471006, poponak (Hr), Šulek, B., 18791256, popovac (Hr), Šulek, B., 18791256, popovak (Hr), Šulek, B., 18791256, predence (Hr), 18471006, predence vilinakosa (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, verdun (Hr), 18471006, vilina kosa (Hr), Šulek, B., 18791256, vilina kosa majčine dušice (Hr), Domac, R., 19944, vilinje kose (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasi na bosioku (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasi na pelinu (Hr), Šulek, B., 18791256, vrdun (Hr), Šulek, B., 18791256, vrdun zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, vrisac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.