Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cuscuta epithymum (L.) L. ssp. epithymum

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Cuscutaceae (predenčanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, predenjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Cuscuta (vilinkosa (Hr), Nikolić, T., 201912707, kosa pelinova (Hr), Šulek, B., 18791256, kose (Hr), Šulek, B., 18791256, kose vilinje (Hr), Šulek, B., 18791256, kose vrh pelina i bosioka (Hr), Šulek, B., 18791256, poponac mali (Hr), Šulek, B., 18791256, popovac mali (Hr), Šulek, B., 18791256, popunac mali (Hr), Šulek, B., 18791256, predence (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, predence na bosioku (Hr), Šulek, B., 18791256, trava čela (Hr), Šulek, B., 18791256, vilina kosa (Hr), Domac, R., 19944, vilini vlasi (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasi od lana (Hr), Šulek, B., 18791256, vlaski rep (Hr), Šulek, B., 18791256, vlasulja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Syst. Veg. ed. 13, 140 (1774)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cuscuta alba Presl., inclusive (incl.) , Cuscuta barbuvea (Brot.) Samp., sinonim (s) , Cuscuta calliopes Heldr. et Sart., sinonim (s) , Cuscuta epithymum (L.) L. s. str., sinonim (s) , Cuscuta epithymum ssp. macranthera (Heldr. et Sart.) Engelm., sinonim (s) , Cuscuta epithymum ssp. trifolii (Bab.) Hegi, sinonim (s) , Cuscuta epithymum subvar. angustissima Engelm., sinonim (s), Gen. Cuscut. Sp.: 13 (1860) , Cuscuta europaea var. epithymum L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 124 (1753) , Cuscuta minor DC., sinonim (s) , Cuscuta stenoloba Bornm. et O. Schwarz, sinonim (s), Repert Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 26: 56 (1924) , Cuscuta subulata Tineo, sinonim (s) , Cuscuta trifolii Bab., sinonim (s)

Common names: timijanova vilinkosa (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.