Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cyclamen purpurascens Mill.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Cyclamen (ciklama (Hr), Nikolić, T., 201912707, ciklama (Hr), Domac, R., 19944, cvieće kuzmino (Hr), Šulek, B., 18791256, klobučac (Hr), Hirc, D., 1910670, košutica divja (Hr), Šulek, B., 18791256, križalina (Hr), Horvatić, S., 19541819, lukovčina (Hr), Šulek, B., 18791256, podremanec (Hr), Šulek, B., 18791256, pupak zemaljski (Hr), Šulek, B., 18791256, repa zemaljska (Hr), Šulek, B., 18791256, skrižalina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Gard. Dict. ed. 8, no. 2 (1768)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Cyclamen aestivum Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 407. , Cyclamen clusii Lindl., sinonim (s), Bot. Reg. 12: t. 1013. 1826 , Cyclamen cordifolium Stokes, sinonim (s), Bot. Mat. Med. i. 295. 1812 , Cyclamen europaeum auct., sinonim (s) , Cyclamen europaeum auct. non L. 1753, sinonim (s) , Cyclamen europaeum L., sinonim (s), Sp. Pl. 1: 145. 1753 , Cyclamen litorale Sadl., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 406; Lindl. Bot. Reg. (1846) t. 56. , Cyclamen officinale Wender, sinonim (s), Nomencl. Bot., ed. 2. i. 458. , Cyclamen orbiculatum Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8. n. 5. 1768 , Cyclamen retroflexum Moench., sinonim (s), Suppl. Meth. (Moench) 177. 1802 , Cyclaminus europaeus Scop., sinonim (s)

Common names: šumska ciklama (Hr), Nikolić, T., 201912707, ciklama (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, klobučac (Hr), Šugar, I., 19941985, križalina (Hr), Kušan, F., 19562137, miholjice (Hr), Pahlow, M., 19897748, mirisna ciklama (Hr), Šugar, I., 19941985, mirisni klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, skrižalina (Hr), Šugar, I., 19941985, šumska ciklama (Hr), Domac, R., 19944, šumska skrižalina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.