Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cynanchum acutum L.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Asclepiadaceae (svilenice (Hr), Horvatić, S., 19541819, svilenjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, svionice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cynanchum (lastovina (Hr), Nikolić, T., 201912707, krvnik (Hr), Horvatić, S., 19541819, lastavičnjak (Hr), Domac, R., 19944, lastavina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 212 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cynanchum monspeliacum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: šiljasta lastovina (Hr), Nikolić, T., 201912707, šiljasta lastavina (Hr), Domac, R., 19944, šiljasti lastavičnjak (Hr), Domac, R., 19944, šiljastolistna lastavina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, stranglewort (En), Blamey, M.; Grey-Wilson, C., 19937398

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.