Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cynodon dactylon (L.) Pers.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cynodon (troskot (Hr), Nikolić, T., 201912707, troskot (Hr), Domac, R., 19944, zubača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syn. Pl. 1: 85 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Christiaan Hendrik Persoon

Synonyms: Cynodon glabratus Steud., sinonim (s), Steud., Syn. Pl. Glumac. 1. 1854. , Digitaria dactylon (L.) Scop., sinonim (s), Fl. Carniol., ed. 2, 1: 53 (1771) , Digitaria stolonifera Schrad., sinonim (s), Fl. Germ. 1: 165 (1806) , Panicum dactylon L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Paspalum dactylon (L.) Lam., sinonim (s), Tabl. Encycl. 1: 176 (1791)

Common names: prstasti troskot (Hr), Nikolić, T., 201912707, krvokopica (Hr), Šulek, B., 18791256, lokob (Hr), Kvakan, P., 19527738, prstasti troskot (Hr), Domac, R., 19944, troskot (Hr), Visiani, R., 18425573, troskotčić (Hr), Visiani, R., 18425573, zubača (Hr), Kvakan, P., 19527738, zubovina (Hr), Šulek, B., 18791256, Hundszahngras (De), Anonymus, 19847744, Bahama grass (En), Anonymus, 19847744, Barbados grass (En), Anonymus, 19847744, Pepe ortiz (En), Anonymus, 19847744, Scotch grass (En), Anonymus, 19847744, star grass (En), Anonymus, 19847744, wire grass (En), Anonymus, 19847744, pied-de-poule (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.