Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cynosurus echinatus L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cynosurus (krestac (Hr), Nikolić, T., 201912707, krestac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 72 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Falona echinata (L.) Dumort., sinonim (s), Observations sur les Graminées de la Flore Belgique 114. 1823[1824].

Common names: bodljasti krestac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodljasti krestac (Hr), Domac, R., 19944, osati krestac (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.