Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cypripedium calceolus L.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Cypripedium (gospina papučica (Hr), Nikolić, T., 201912707, gospina papučica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 951 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Calceolus alternifolius St.-Lag., sinonim (s), Ann. Soc. Bot. Lyon 7. 1880. , Calceolus marianus Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. Fasc., ed. 2, 6. 1769. , Cypripedilon marianus (Crantz) Rouy, sinonim (s), J. Bot. (Morot) 8. 1894. , Cypripedium alternifolium St.-Lag, nomen illegitimum (n. illeg.), Ann. Soc. Bot. Lyon 7: 62, 124. 1880 , Cypripedium atsmori C. Morren, sinonim (s), Belgique Hort. 1. 1851. , Cypripedium boreale Salisb., nomen illegitimum (n. illeg.), Prodr. Stirp. Chap. Allerton. 1796. , Cypripedium calceolus f. biflorum Rouy, sinonim (s), Fl. France 13. 1912. , Cypripedium calceolus f. triflorum Rouy, sinonim (s), Fl. France 14. 1913. , Cypripedium calceolus var. citrina B. Hergt, sinonim (s), Mitth. Thüring. Bot. Vereins , n.f., 13-14. 1899. , Cypripedium calceolus var. viridiflora M. Schulze, sinonim (s), Mitth. Thüring. Bot. Vereins , n.f., 17. 1902. , Cypripedium cruciatum Dulac, nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Hautes-Pyrénées. 1867. , Cypripedium ferrugineum Gray, nomen illegitimum (n. illeg.), Nat. Arr. Brit. Pl. 2. 1821. , Cypripedium microsaccos Kraenzl., sinonim (s), Russk. Bot. Zhurn. 1913. 1913. , Cypripedium reginae auct., non Walter, sinonim (s)

Common names: gospina papučica (Hr), Nikolić, T., 201912707, gospina papučica (Hr), Domac, R., 19944, prosmic tičji (Hr), Šulek, B., 18791256, lepi eeveljc (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.