Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chamaecytisus falcatus (Waldst. et Kit.) Holub

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chamaecytisus (zanovjet (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Folia Geobot. Phytotax. (Praha) 18: 204 (1983)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel3. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Chamaecytisus ciliatus (Wahlenb.) Rothm., sinonim (s) , Chamaecytisus hirsutus ssp. ciliatus (Wahlenb.) Strid, sinonim (s) , Cytisus alpestris Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv.: 148. 1866 , Cytisus ciliatus Wahlenb., sinonim (s), Fl. Carpat. Princ.: 219. 1814 , Cytisus falcatus Waldst. et Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung.: 264. 1807 , Cytisus hirsutus ssp. ciliatus (Wahlenb.) Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 6: (2) 320. 1907

Common names: trepavičava žućica (Hr), Domac, R., 19944, zanovet srpasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.