Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dactylis glomerata L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Dactylis (oštrica (Hr), Nikolić, T., 201912707, oštrica (Hr), Domac, R., 19944, rdobrada (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 71 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Dactylis glaucescens Willd., sinonim (s), Enum. Pl.: 111 (1809) , Dactylis glomerata ssp. glomerata s. l., sinonim (s) , Festuca glomerata (L.) All., sinonim (s), Fl. Pedem. 2: 252 (1785) , Phalaris glomerata (L.) Gueldenst., sinonim (s), Reisen Russland 2: 214 (1791)

Common names: čvorasta oštrica (Hr), Nikolić, T., 201912707, batica (Hr), Šulek, B., 18791256, čvorasta oštrica (Hr), Domac, R., 19944, ježevica (Hr), Kvakan, P., 19527738, klupčasta oštrica (Hr), Kvakan, P., 19527738, ostrica (Hr), Visiani, R., 18425573, oštrica (Hr), Šulek, B., 18791256, oštrik (Hr), Anonymus, 19847744, oštrika (Hr), Šulek, B., 18791256, pasji zub (Hr), Šulek, B., 18791256, rdobrada (Hr), Šulek, B., 18791256, rđobrada (Hr), Anonymus, 19847744, trava pasja (Hr), Šulek, B., 18791256, Gemeine Knäuelgras (De), Anonymus, 19847744, Wiesenknäuelgras (De), Anonymus, 19847744, cocksfoot (En), Anonymus, 19847744, dew grass (En), Anonymus, 19786942, hard grass (En), Anonymus, 19847744, orchard grass (En), Anonymus, 19847744, dactyle pelotonné (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.