Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dactylis glomerata L. ssp. aschersoniana (Graebn.) Thell.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Dactylis (oštrica (Hr), Nikolić, T., 201912707, oštrica (Hr), Domac, R., 19944, rdobrada (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: (Graebn.) Thell., Allg. Bot. Z. Syst. 17: 34 (1911)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Dactylis aschersoniana Graebn., sinonim (s), Notizbl. Königl. Bot. Gart. Berlin 2: 274 (1899) , Dactylis glomerata ssp. lobata (Drejer) Lindeb. f., sinonim (s), Finska Vet.-Soc. Forhandl. 38(13): 9 (1906) , Dactylis glomerata ssp. polygama (Horv.) Domin, sinonim (s), Acta Bot. Bohem. 14: 88 (1943) , Dactylis glomerata var. decalvata Döll, sinonim (s), Fl. Baden: 167 (1857) , Dactylis glomerata var. lobata Drejer, sinonim (s), Fl. Excurs Haf.: 45 (1838) , Dactylis glomerata var. nemorosa Klett et Richt., sinonim (s), Fl. Leipzig: 110 (1830) , Dactylis glomerata var. pendula Dumort., sinonim (s), Fl. Belg.: 156 (1827) , Dactylis polygama Horv., sinonim (s), Fl. Tyrnav.: 15 (1774)

Common names: šumska oštrica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.